Zapewne wszystkie dziewczynki uwielbiają zabawę lalkami. Przebieranki, przyjęcia herbaciane, prowadzenie butiku, a to wszystko dziejące się w świecie lalek, jest naprawdę wspaniałą zabawą. Idealnym wyborem lalek do zabawy będzie wybór lalki Barbie. Świat lalek Barbie jest niezwykle rozbudowany, powstały również bajki i książki z lalką Barbie w roli głównej, a także cały szereg gadżetów, np. plecaków szkolnych czy zeszytów.

Dlaczego warto wybrać lalkę Barbie do zabawy?

Lalki Barbie to kultowa już zabawki znane na całym świecie. Powstały w roku 1959, stworzone przez przedsiębiorstwo Mattel. Zostało ono założone przez małżeństwo, a nazwa “Barbie” to zdrobnienie od imienia ich córki. Lalki Barbie wyróżnia na rynku ich świetna jakość, a także różnorodność. Dostępne są zestawy pojedynczych lalek, a także lalek z akcesoriami. W zestawach dostępne są zwierzątka lalki Barbie, buty, ubrania i wiele innych przedmiotów, które przydadzą się małym dziewczynkom podczas zabawy.

Lalki Barbie wspierają rozwój motoryki małej i koordynacji ręka-oko. Uczą odgrywać role i wspomagają w nawiązywaniu relacji społecznych. Zaletą zabawy lalkami jest możliwość podejmowania jej z bliskimi dziecku osobami, z rodziną, z koleżankami. Dodatkowo, zabawa lalkami nie narzuca dziecku żadnego schematu zabawy. Liczy się wyłącznie jego kreatywność.

Jakie przykładowe zestawy lalek Barbie dostępne są na rynku?

Aby przedstawić jak bardzo firma Mattel rozbudowała świat lalek Barbie, poniżej znajduje się parę przykładów zestawów do zabawy:

– Barbie z kamperem

– Barbie w podróży

– Szafa na ubranka Barbie

– Para młoda – lalka Barbie i Ken

– Barbie lalka olimpijka

– Domek z ubrankami Barbie

– Barbie tęczowa syrenka

Lalki Barbie dostępne są w wielu wariantach: różnych kolorach skóry, fryzurach i figurach. Nie narzucają małym dziewczynkom jednakowego wyglądu czy koloru, chociaż dominującym kolorem często bywa piękny odcień różu. Kolorystyka tych zabawek jest przyjemna dla oka i zachęca do zabawy. Często w towarzystwie lalki Barbie występuje jej chłopak – Ken, który niejednokrotnie pojawia się w zestawach.